NOVINKY

S námi budete vždy v obraze.

TOP 5 výhledů v LVA

Hledáte místo odkud uvidíte široké okolí nebo si rádi vychutnáte romantický západ slunce? Pokud ano, tak právě pro Vás jsme připravili článek TOP 5 výhledů v LVA, který Vám odhalí 5 těch nejúchvatnějších vyhlídek z Lednicko-valtického areálu.

5. Kostel Navštívení Panny Marie

Páté místo našeho žebříčku TOP 5 výhledů v LVA si podle nás více než zaslouží Kostel Navštívení Panny Marie v Břeclavi. Kostel je přes 50 metrů vysoký a nabízí výhled na celou Břeclav a přilehlé okolí. Tuto břeclavskou dominantu nechal postavit kníže Jan II. z Lichtenštejna podle projektu lichtenštejnského dvorního architekta Karla Weinbrennera, který navrhl i veškeré zařízení interiéru kostela. Kostel je výrazný díky použitému materiálu, zejména zeleně glazovaným střešním taškám, které dodaly místní keramické závody. Pokud si chcete užít výhled z kostelní věže, je třeba předem kontaktovat průvodkyni.

Kostel Navštívení Panny Marie
Kostel Navštívení Panny Marie, autor Martin Pláteník

4. Minaret

Na čtvrté místo jsme umístili Minaret, který nabízí jedinečný výhled na celý zámecký park a okolí obce Lednice. Tento unikát je vysoký přes 60 metrů, což z něj dělá největší stavbu tohoto druhu v neislámských zemích. Ve spodní části se nachází osm místností bohatě zdobených orientálními ornamenty na stropech i stěnách. Má tři vyhlídkové ochozy, přičemž na nejvyšší z nich, který nabízí tento úžasný výhled na celý zámecký park, vede celkem 302 schodů.

Aplikace
Minaret, autor Radek Buk

3. Hradištěk

Za Velkými Bílovicemi se mezi vinohrady nachází kaple přezdívaná Hradištěk. Kaple se proslavila především díky českému filmu Bobule a byla postavena počátkem našeho století. Je dobře dostupná autem, pěšky i na kole. Nabízí úchvatný výhled do okolí a především pak na Pálavu a vodní nádrž Nové Mlýny. Zejména stojí za to si počkat na západ slunce, který lze v kopce výborně vidět.

Hradištěk
Hradištěk, autor Šimon Balga

2. Rozhledna Maják

Na druhém místě našeho žebříčku je Rozhledna Maják, která se tyčí do výšky 26 m, nachází se mezi obcemi Zaječí, Přítluky a Rakvice a vede na ni 108 schodů. Výhled na Pálavu nebo Nové Mlýny může být při dobré viditelnosti doplněn i o výhled do přilehlého Rakouska. Rozhledna s točitým schodištěm je postavena z dřevěného materiálu a je postavena na kopci mezi vinicemi. Najdete tam také odpočinkový přístřešek s toaletou a informačními tabulemi. Dostanete se sem nejlépe přes turistické stezky – žlutou z obce nebo zelenou z železniční stanice Zaječí.

Rozhledna Maják
Rozhledna Maják, autor Šimon Balga

1. Kolonáda na Reistně

Na úplný vrchol našeho žebříčku jsme umístili Kolonádu na Reistně.  Díky tomu, že kolonáda stojí na kopci v nadmořské výšce 291 m a zaujímá nejvyšší bod Lednicko-valtického areálu, pak nabízí z ochozu nádherný výhled do celého širokého okolí. Byla postavena v 19. století jako vzpomínka Jana Josefa I. z Lichtenštejna na svého otce a bratry, o čemž svědčí nápis „Syn otci, bratr bratrům”. Nedaleko kolonády se potkává Knížecí a Valtická stezka s trasou Greenways Praha–Vídeň. Kolonáda na Reistně je dobře dostupná hlavně na kole nebo autem, které je možné zaparkovat na odstavné ploše a vyjít kousek do kopce. Pokud využíváte veřejnou dopravu, je možné přijet autobusovou linkou 555 na zastávku Valtice, celnice a odsud pár kroků dojít.

Kolonáda na Reistně
Kolonáda na Reisně, autor Martin Pláteník

Více zajímavých míst a tipů na výlety naleznete v mobilní aplikaci Discover LVA. Tak neváhejte a stahujte zcela zdarma na Google Play i v App Store.

TOP 5 z LVA

Tipy na výlety

Místní doporučení

new!
Související příspěvky