NOVINKY

S námi budete vždy v obraze.

Tipy na výlety v nepříznivém počasí po Lednicko-valtickém areálu

Nenechte si zkazit dovolenou špatným počasím. Ukážeme Vám, že i v dešti nebo jiném nepříznivém počasí můžete objevit několik zajímavých míst v Lednicko-valtickým areálu. A to skvěle dostupných autem nebo veřejnou dopravou. Podívejte se na náš doporučený výběr míst, která navšítvit ve špatném počasí

V Lednici není jenom zámek

Putovat historií můžete také v muzeu Lednice Dávná – Jak se žilo za tatíčka Masaryka. Muzeum najdete v prvním patře místního informačního centra, které sídli ve žlutém domečku na Zámeckém náměstí, kde se také přímo nachází i parkoviště a autobusová zastávka. Dobové muzeum má nádhernou a zachovalou sbírku předmětů. Při procházce muzeem dostanete pocit, jako byste se ocitli v první republice. Nově mají také malý biograf.

Nemusíme chodit daleko od lednického náměstí. Na ulici Pekařská, která vede přímo z náměstí, se nachází Muzeum Hraček. Rodinné muzeum, ve kterém narazíte na rozsáhlou sbírku hraček. Nejstarší exponát je dokonce z konce 18. století. Mnohé z nich zase z osmdesátek, takže si hezky zavzpomínáte. Některé hračky jsou také zahaleny osobními příběhy. Například panenka, která přežila bombardování Drážďan.

V horkých dnech se tady zchladíte, v dešti zase schováte. Navštívit můžete také Museum mučících nástrojů a útrpného práva. Místo je opět dostupné autem a leží kousek od zastávky autobusu. Nachází se na ulici Cihlářská mezi vinařskými sklepy za hotelem Štork. Objevit můžete světovou sbírku až 250 exponátů. Většina z nich se doopravdy používala při surových mučících praktikách.

Muzeum Hraček
Muzeum hraček, Lednice

Ve Valticích v dešti nejen do vinařského sklepa

I tady máte štědrý výběr, kam se schovat před deštěm. Pokud cestujete s rodinou s dětmi, navštivte Svět pohádek a strašidel. Samozřejmě opět platí, že je dostupný jak autobusem, tak i autem, které můžete nechat na malém vyhrazeném parkovišti před muzeem. Nejen pro děti pak může být zajímavé Národní zemědělské muzeum nacházející se přímo na náměstí. V interaktivní expozici se dozvíte něco o přírodě a historii vinařství v regionu.

Na bývalém hraničním přechodu, hned vedle lichtenštejnské kolonády na Reistně, objevíte Muzeum železné opony, která se táhla bezprostředně v blízkosti muzea. Valtice jsou nemyslitelně spojeny s vínem. Každý ví, že ve vinařském sklepu nepoznáte ani čas, ani počasí. Vyražte na prohlídku Valtického podzemí – podzemního systému chodeb – ve kterém si dopřejete i ochutnávku dobrého vína.

Valtické podzemí
Valtické podzemí, Valtice

Nezapomínejme na aktivity v Břeclavi

Mnoho lidí si myslí, že v tomto okresním městě nic zajímavého k vidění není. My Vás ale přesvědčíme o opaku, a to, že dokonce i ve špatném počasí můžete objevovat několik míst. Navíc se dá tento výlet spojit s nákupy nebo s posezením na oběd či večeři v jedné z místních restaurací. Břeclav má také velkou výhodu v dostupnosti parkovacích míst a pravidelném vlakovém či autobusovém spojení s Lednicí a Valticemi.

Začněte třeba návštěvou městského muzea a galerie, přezdívané také muzeum pod vodárnou, kde se na moderní výstavní ploše střídají různé expozice. O kousek dál, směrem na Náměstí TGM, se hned vedle sebe nachází zrekonstruovaná židovská Synagoga a Lichtenštejnský dům se sídlem turistického informačního centra. Pokud stále nemáte dost, podívejte se do muzea železnice, nacházejícího se v historicky významné výpravní budově břeclavského nádraží. Víte, že přes Břeclav jel první parní vlak na Moravě? Stalo se tak 6. června 1839.Naše doporučení je v Břeclavi navštívit Havlíčkovu vilu, která se tyčí u hlavní silnice vedle krásného cihlového kostela navštívení Panny Marie v Poštorné. Uvnitř nově zrekonstruované vily najdete malebnou kavárnu a expozici s lidovými motivy.

Havlíčkova villa
Havlíčkova villa, Břeclav

Více zajímavých míst a tipů na výlety naleznete v mobilní aplikaci Discover LVA. Tak neváhejte a stahujte zcela zdarma na Google Play i v App Store.

TOP 5 z LVA

Tipy na výlety

Místní doporučení

new!
Související příspěvky