NOVINKY

S námi budete vždy v obraze.

Přečtěte si různé články o dění v Lednicko-valtickém areálu, které jsou psány místními obyvateli. Cílem je, aby Váš zážitek byl autentický a vy jste zároveň objevili areál i z jiného pohledu. Vybírejte si ze tří kategorií, ve kterých se dozvíte užitečné informace, výběr toho nejlepšího nebo třeba tipy na výlety. Sledujte aktivně sociální sítě, kde hned na články narazíte.

Kategorie

TOP 5 z LVA

Tipy na výlety

Místní doporučení

nové!
Příspěvky
Regionální produkt
Místní doporučení

Odvezte si poctivý regionální produkt jako suvenýr

Téměř každý rád sobě nebo ostatním přiveze něco z výletu či dovolené. Dost často bývá rozhodování o výběru toho správného suvenýru vskutku náročné. Co kdybyste ale podpořili místní regionální producenty a zároveň vykouzlili úsměv na tváři? Přivézt si z Lednicko-valtického areálu něco typického není zas tak těžké. Každého napadne víno. My ale rozšiřujeme obzory Lednicko-valtického areálu a představíme Vám jiné, typické a zpravidla ručně vyráběné regionální produkty.

Zjistit více
Lednice Dávná
Tipy na výlety

Tipy na výlety v nepříznivém počasí po Lednicko-valtickém areálu

Nenechte si zkazit dovolenou špatným počasím. Ukážeme Vám, že i v dešti nebo jiném nepříznivém počasí můžete objevit několik zajímavých míst v Lednicko-valtickým areálu. A to skvěle dostupných autem nebo veřejnou dopravou. Podívejte se na náš doporučený výběr míst, která navšítvit ve špatném počasí

Zjistit více
TOP 5 výhledů v LVA
TOP 5 z LVA

TOP 5 výhledů v LVA

Hledáte místo odkud uvidíte široké okolí nebo si rádi vychutnáte romantický západ slunce? Pokud ano, tak právě pro Vás jsme připravili článek TOP 5 výhledů v LVA, který Vám odhalí 5 těch nejúchvatnějších vyhlídek z Lednicko-valtického areálu.

Zjistit více
Výlet k soutoku Moravy a Dyje
Tipy na výlety

Jedinečný výlet k soutoku Moravy a Dyje

Lednicko-valtický areál nabízí i několik i opravdu jedinečných přírodních zajímavostí. Výlet k soutoku Moravy a Dyje obzvlášť potěší milovníky cyklistiky, ale dá se zvládnout i pěšky. Vydáme se pár kilometrů jižně od Břeclavi k soutoku těchto hraničních řek, které zároveň vytváří trojmezí států, a to všechno v krásném prostředí lužních lesů.

Zjistit více
Cestování veřejnou dopravou po LVA
Místní doporučení

Cestování veřejnou dopravou po LVA

Veřejná doprava má řadu výhod. Jezdíte levněji, nemusíte řešit parkování, můžete si dát sklenku vína nebo rovnou několik. Vozíte kočárky bez skládání, na některých spojích dokonce můžete využít převoz kol. Jediné, co je vždycky dobré znát je jízdní řád, schéma linek a způsoby nákupu jízdenek. My vám nyní pomůžeme se ve všem zorientovat, abyste mohli v klidu nechat auto na ubytování a vyrazili na výlet vlakem či autobusem.

Zjistit více
TOP 5 lichtensteinských památek v LVA
TOP 5 z LVA

TOP 5 lichtensteinských památek v LVA

Kromě vína a folkloru také k Lednicko-valtickému areálu neodmyslitelně patří lichtensteinské památky. Některé z nich zde stojí již stovky let, všechny však stále díky zdařilým rekonstrukcím vypadají přímo úchvatně. V tomto článku bychom Vám chtěli představit náš žebříček těch pěti nejlepších, které byste rozhodně neměli na svém výletu vynechat.

Zjistit více