NOVINKY

S námi budete vždy v obraze.

Cestování veřejnou dopravou po LVA

Veřejná doprava má řadu výhod. Jezdíte levněji, nemusíte řešit parkování, můžete si dát sklenku vína nebo rovnou několik. Vozíte kočárky bez skládání, na některých spojích dokonce můžete využít převoz kol. Jediné, co je vždycky dobré znát je jízdní řád, schéma linek a způsoby nákupu jízdenek. My vám nyní pomůžeme se ve všem zorientovat, abyste mohli v klidu nechat auto na ubytování a vyrazili na výlet vlakem či autobusem.

Na cestování veřejnou dopravou po LVA je úžasné, že všechny linky jsou zahrnuty v krajském integrovaném systému. Proto je postup nákupu jízdenky a hledání spojů všude stejný a jednoduchý. Platbu provedete přímo u řidiče při nástupu do autobusu. Můžete dokonce využít platební kartu. V opačném případě prosím plaťte přiměřenou hotovostí. Ideálně přesně, abyste nezdržovali nástup cestujících. Základní přestupní jízdné je 20 Kč na 2 zóny s platností 45 minut nebo 25 Kč na 3 zóny s platností 90 minut. Velmi doporučujeme nákup celodenní jízdenky Pálava za 100 Kč, se kterou můžete jezdit v okolí Mikulova a Břeclavi. Dá se samozřejmě využít i pro vlakové spoje v rámci tarifních zón. Více informací najdete na webové stránce https://idsjmk.cz.

V Lednicko-valtickém areálu nejčastěji využijete autobusové spoje číslo 555, 585, 571 a 570. Z vlakových spojů pak linky R8 a S8.

Pokud jedete z Lednice do Valtic, využijete linku 555. Ta jezdí na vybraných spojích o víkendech v hlavní sezóně až do rakouského Poysdorfu. Autobusová zastávka leží na lednickém náměstí, kousek od zámku. Ve Valticích je autobusová stanice kousek od náměstí.

Z Valtic se dostanete linkou 585 přes Sedlec do Mikulova a linkou 571 do Břeclavi. Tyto linky nejsou tak frekventované, protože stejnou trasu obsluhuje vlak rychleji a s větší přepravní kapacitou.

Na linku 570 krásně navážete v Břeclavi při cestě vlakem z České republiky, Slovenska, Polska nebo Rakouska. Dostanete se s touto linkou do Lednice a dále přes Pavlov do Mikulova. V hlavní turistické sezóně bývá často opožděný z důvodu enormní vytíženosti a čekání na přípoje. Mějte to při plánování výletů na paměti.

Většina památek je v blízkosti autobusových zastávek. V aplikaci Discover LVA najdete u detailu vámi vybraného místa informaci o dostupnosti veřejnou dopravou. Pojďme se podívat na některé atraktivity, ke kterým vede autobusová linka.

1.      Rendez-vous Dianin chrám – zastávka Valtice, hájenka – linka 571

2.      Muzeum železné opony a Kolonáda na Reistně – zastávka Valtice, celnice – linka 555

3.      Hraniční zámeček – zastávka Hlohovec, rybárna – linka 555

4.      Chrám Tří Grácií – zastávka Hlohovec, Tři Grácie – linka 555

5.      Lázně Lednice a lázeňská kolonáda – zastávka Lednice, škola – linka 570

6.      Apollonův chrám – zastávka Lednice, Apollo – linka 570

7.      Osada Boří dvůr – zastávka Valtice, Boří dvůr – linka 555

Nezapomeňme také na sezónní linku historických vlaků mezi Břeclaví a Lednicí. Je to skvělý zážitek pro všechny. Vystupte třeba na unikátní zastávce Lednice rybníky. Budete mít kousek k Apollonovu chrámu, Rybničnímu zámečku nebo Novému Dvoru a Chrámu Tří Grácií. Jízdenky koupíte buď ve vlaku nebo v aplikaci Můj Vlak českých drah. Zjistěte si, kdy je zrovna nasazena parní lokomotiva a mějte krásné vzpomínky.

Více zajímavých míst a tipů na výlety naleznete v mobilní aplikaci Discover LVA. Tak neváhejte a stahujte zcela zdarma na Google Play i v App Store.

 

TOP 5 z LVA

Tipy na výlety

Místní doporučení

new!
Související příspěvky